WALL.E
WALL.E
00:00
00:00
اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

وال ای – WALL.E

عاشقانه‌ای ماشینی؛

در بین عموم مردم، ربات‌ها محکوم به بی احساس بودن هستند. آنها نمی‌توانند عاشق شوند و دلتنگی جایی در بین ریز پردازنده‌های آنها ندارد. اما انیمیشن زیبای WALL.E بر خلاف این باور عمومی، عشق را در بین پیچ و مهره‌های باقی مانده از تمدن بشری جست و جو می‌کند. جایی که تنها #ربات بازمانده در زمین بعد از ۷۰۰ سال معشوق خود را می‌یابد و چگونه عاشق بودن را به انسان‌ها یادآوری می‌کند.

شاید مهم‌ترین پیام فیلم، رژیم سرمایه داری کودکان عظیم جثه ای است که آنقدر کارها را به ربات‌ها واگذار کرده اند که دیگر انگیزه ای برای تکان دادن به خودشان ندارند. اسم وال-ای مخفف عبارت فنی و ساده ی “لیفتر مخصوص زباله-نسخه ی زمینی” بوده و صدای بامزه ی آن توسط طراح صدای R2-D2 در فیلم جنگ ستارگان ساخته شده است. همچنین طراحی چشم‌ها و دست‌های آن نیز بسیار خلاقانه بوده و بماند نکات بسیار دیگر در باب دیگر ربات های فیلم. اگر چه #فناوری ساخت وال-ای در دنیای فیلم، ۷۰۰ سال عقب تر از دیگر ربات‌ها است اما مطمئنم در دنیای واقعی هیچ وقت قدیمی نمی‌شود.

✍????احسان صفاری

پژوهشگر ربات‌های خیالی

#تکانه

تبلیغات هوشمند
درباره تکانه

مجله علم و فناوری تکانه یک مجله با رویکرد علمی و ترویجی است. این مجله هدف خود را ترویج دانش در میان عموم علاقمندان به علم و فناوری می‌داند و تلاش می‌کند با یاری جمعی از روزنامه‌نگاران علم با سابقه کشور به عنوان همکاران تحریریه خود، بتواند علاقمندان به جهان علم را با کمک علوم و فناوری‌های نوین و به روشی جذاب از آخرین رویدادها و دستاوردهای دنیای علم آگاه سازد. دوره‌های آموزشی، رویدادهای علمی و ترویجی، نشست‌های تخصصی در علومی مانند رباتیک، مکاترونیک، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، علوم شهروندی و… از سرفصلهای اصلی فعالیت‌های مجله تکانه است.

اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *