Real Steel
Real Steel
00:00
00:00
اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

فولاد واقعی – Real Steel

نبردی پولادین؛

ربات ها اگرچه مخلوق بشر به شمار می روند، اما غالبا از لحاظ قدرت بدنی قوی تر از انسان و گاهی اوقات از لحاظ جثه بزرگ تر از او هستند.

فیلم Real Steel در خلال یک داستان درام، نبردهای تن به تن تکه فولادها را به نمایش میگذارد تا فولاد واقعی مشخص شود. سکانس های مبارزه ی ربات ها اگرچه به اندازه فیلم تبدیل شوندگان نیست اما بسیار ظریف تر طراحی شده و شلوغ کاری اضافی در آن به چشم نمی خورد. جالب است که بدانید برای ساخت این فیلم، بیش از ۲۰ مدل ربات واقعی ساخته شده است. ربات های این فیلم، طراحی منحصر به فردی ندارند اما ربات اصلی فیلم که نامش اتم هست دارای قطعات برنزی رنگ سر و دست است.

اما اصلی ترین نکته ی مهندسی که در این فیلم به چشم می خورد نحوه ی کنترل ربات های مبارز توسط اپراتور های آن ها است. ربات اتم دو روش کنترلی دارد. یکی با استفاده از ذخیره سازی فرمان های صوتی.

فیلم Real Steel که در سال ۲۰۱۱ ساخته شده است، سال ۲۰۲۰ را تخیل می‌کند و جالب است که در دنیای واقعی امروز تمامی این روش ها برای کنترل ربات ها بکار گرفته می شوند.

✍????احسان صفاری

پژوهشگر ربات های خیالی

#تکانه

تبلیغات هوشمند
درباره تکانه

مجله علم و فناوری تکانه یک مجله با رویکرد علمی و ترویجی است. این مجله هدف خود را ترویج دانش در میان عموم علاقمندان به علم و فناوری می‌داند و تلاش می‌کند با یاری جمعی از روزنامه‌نگاران علم با سابقه کشور به عنوان همکاران تحریریه خود، بتواند علاقمندان به جهان علم را با کمک علوم و فناوری‌های نوین و به روشی جذاب از آخرین رویدادها و دستاوردهای دنیای علم آگاه سازد. دوره‌های آموزشی، رویدادهای علمی و ترویجی، نشست‌های تخصصی در علومی مانند رباتیک، مکاترونیک، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، علوم شهروندی و… از سرفصلهای اصلی فعالیت‌های مجله تکانه است.

اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *