• خانه
  • IoT
  • چگونه اینترنت اشیا بر شبکه ریلی هلند را کارآمدتر می‌کند؟
چگونه اینترنت اشیا بر شبکه ریلی هلند را کارآمدتر می‌کند؟
چگونه اینترنت اشیا بر شبکه ریلی هلند را کارآمدتر می‌کند؟
اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

سیستم های حمل و نقل در کشورها روز به روز پیشرفته تر می­شوند تا بتوانند در عصر سرعت و تکنولوژی ما را سریع تر به مقصد برسانند. با استفاده از اینترنت اشیا و استفاده از الگوریتم های تحلیل داده، میتوان زمان های اوج ترافیک را بدون رو به روشدن با تراکم جمعیت و کمبود وسایل حمل و نقل طی کرد. امروز در زنگ اینترنت اشیا تکانه به معرفی شرکتی میپردازیم که با تحلیل داده با استفاده از حسگرهای اینترنت اشیا، سرعت حمل و نقل ریلی در هلند را افزایش داده است.

هلند کشوری کوچک با حدود 17 میلیون شهروند است. سیستم حمل و نقل عمومی بسیار در آنجا اهمیت دارد. شبکه ریلی هلند یکی از شلوع ترین راه های حمل و نقل اروپاست که روزانه 1.1 میلیون قطار از آنجا عبور میکند.  در دهه آینده با افزایش 40 درصدی سیستم حمل و نقل، چالشی اساسی، خط ریلی هلند را تهدید میکند. زیرساخت های بسیار قدیمی خطوط ریلی قابلیت آن را ندارند که با چنین حجمی رو به رو شوند. اضافه کردن خطوط ریلی جدید میتواند اندکی راه گشا باشد اما در قسمت هایی از کشور که گنجایش زیادی برای سازه های بزرگ ریلی نیاز است، این کار امکان پذیر نیست. در اینجا اینترنت اشیا به کمک ما می آید. اینترنت اشیا با استفاده از حسگرها قابلیت و کارکرد سیستم ریلی را بهتر و موثرتر میکند. حسگرها، داده ها را جمع آوری کرده و با استفاده از الگوریتم های تعین شده ای آنها را تحلیل میکنند. آنالیز و تحلیل بسیار دقیق و سریع. که حتی انسان نیز قادر به انجام آن نیست. زمان های ورود و خروج قطارها از ایستگاه ها، زمان های اوج ترافیک و تراکم جمعیت در ایستگاه ها همه اطلاعاتی است که حسگرها آن را دریافت و اینترنت اشیا آن ها تحلیل و آنالیز میکند. هنگامی که تمام اطلاعات دریافت و تحلیل شد برنامه ریزی برای مدیریت و ارسال قطارها انجام میشود. سیستم ریلی با دریافت اطلاعات زمان ارسال قطار جدید به ایستگاه های پر تراکم و یا توقف ارسال آن را صادر میکند.

شرکت  ProRail که مسئولیت تحلیل داده ها را بر اساس اینترنت اشیا برعهده دارد با سایر شرکت های دیگر در تعامل است و داده ها را از هلی کوپتر، سامانه اتوبوس رانی، آب و هوا و سایر مراکز دیگر جمع آوری و تحلیل میکند. با استفاده از این روش در هزینه ساخت و ساز شبکه ریلی صرفه جویی میشود و حمل و نقل سرعت بیشتری پیدا میکند.

شما آینده سیستم حمل و نقلی ایران را چگونه میبینید؟ آیا میتوان از اینترنت اشیا برای بهبود و سرعت بخشیدن  آن استفاده کرد؟

تبلیغات هوشمند
درباره تکانه

مجله علم و فناوری تکانه یک مجله با رویکرد علمی و ترویجی است. این مجله هدف خود را ترویج دانش در میان عموم علاقمندان به علم و فناوری می‌داند و تلاش می‌کند با یاری جمعی از روزنامه‌نگاران علم با سابقه کشور به عنوان همکاران تحریریه خود، بتواند علاقمندان به جهان علم را با کمک علوم و فناوری‌های نوین و به روشی جذاب از آخرین رویدادها و دستاوردهای دنیای علم آگاه سازد. دوره‌های آموزشی، رویدادهای علمی و ترویجی، نشست‌های تخصصی در علومی مانند رباتیک، مکاترونیک، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، علوم شهروندی و… از سرفصلهای اصلی فعالیت‌های مجله تکانه است.

اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *