راهنمای کهکشان برای اتواستاپ زن ها
راهنمای کهکشان برای اتواستاپ زن ها
اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

این هفته در زنگ #مطالعه #تکانه، به معرفی کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ‌زن‌ها نوشتۀ داگلاس آدامز می‌پردازیم.

داگلاس آدامز #نویسنده، نمایشنامه‌نویس، جستارنویس و طنزپرداز انگلیسی بود که عمده شهرت وی به خاطر همین کتاب است. وی در طول عمرش تعداد قابل توجهی کتاب و نمایش‌نامه با محتوای علمی-تخیلی، کمدی و فلسفی نوشت و طرفدار حفظ محیط زیست و کاوش‌های تکنولوژیک بود.

راهنمای کهکشان برای اتواستاپ‌زن‌ها در ابتدا به صورت یک نمایش کمدی رادیویی توسط آدامز در سال 1978 نوشته و در رادیو بی‌بی‌سی اجرا شد. به علت اقبال زیاد این اثر، آدامز تصمیم گرفت تا آن را ابتدا به صورت یک رمان مستقل و در ادامه به صورت مجموعه رمان بسط داده و منتشر کند، کاری که در نهایت به مجموعۀ پنج کتاب تحت همین عنوان منجر شد.

در راهنمای کهکشان برای اتواستاپ‌زن‌ها، آدامز دنیای داستان‌های علمی-تخیلی را با کمدی و رگه‌هایی از فلسفه می‌آمیزد و مضامینی مثل نابودی کرۀ زمین، دانش بشری و فرابشری و اکتشاف فضایی را با چاشنی طنز و فلسفه به مخاطب ارائه می‌دهد. بسیاری از مفاهیم ارائه شده در #کتاب هم‌اکنون به جملات کلاسیک هواداران علمی-تخیلی بدل شده که نشان از تاثیر عظیم این کتاب بر علاقه‌مندان ژانر می‌دهد. باور ندارید؟ عدد 42 را گوگل کنید!

این کتاب در ایران ترجمه و به چاپ رسیده است. خواندن این کتاب را به تمامی دوست‌داران ژانر علمی-تخیلی و کمدی پیشنهاد می‌کنیم.

✍سپهر آرین نژاد

تبلیغات هوشمند
درباره تکانه

مجله علم و فناوری تکانه یک مجله با رویکرد علمی و ترویجی است. این مجله هدف خود را ترویج دانش در میان عموم علاقمندان به علم و فناوری می‌داند و تلاش می‌کند با یاری جمعی از روزنامه‌نگاران علم با سابقه کشور به عنوان همکاران تحریریه خود، بتواند علاقمندان به جهان علم را با کمک علوم و فناوری‌های نوین و به روشی جذاب از آخرین رویدادها و دستاوردهای دنیای علم آگاه سازد. دوره‌های آموزشی، رویدادهای علمی و ترویجی، نشست‌های تخصصی در علومی مانند رباتیک، مکاترونیک، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، علوم شهروندی و… از سرفصلهای اصلی فعالیت‌های مجله تکانه است.

اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *