اولین پلیس مصنوعی هوشمند دنیا
اولین پلیس مصنوعی هوشمند دنیا
اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

اولین پلیس مصنوعی هوشمند دنیا 
هوش مصنوعی و الگوریتم‌های بسیار پیچیده آن دنیای امروز را تغیر می‌دهند. بشر می‌تواند از هوش مصنوعی کمک بگیرد تا در زمان خود صرفه‌جویی کرده و به کارها و فعالیت‌های خود سرعت ببخشد. در جای دیگر دنیا یعنی در کشور نیوزلند هوش مصنوعی به کمک پلیس آمده است. کیوسک پلیس در این کشور با استفاده از هوش مصنوعی با مردم ارتباط برقرار می‌کند. امروز در زنگ هوش مصنوعی تکانه به فناوری هوش مصنوعی پلیس در کشور نیوزلند می‌پردازیم.

اگر در گذشته برای ثبت یک گزارش تخلف نیاز داشتید که فرم‌های زیادی را پر کنید و یا مدت طولانی در صف انتظار بمانید حالا با مراجعه به کیوسک پلیس در کشور نیوزلند شما مستقیما با افسری مجازی گفت و گو می‌کنید. این یعنی تعامل انسان با هوش مصنوعی.
Ella که مخفف Electronic Lifelike Assistant است نامی است که پلیس مصنوعی هوشمند کشور نیوزلند دارد. چهره الا ترکیبی از 26 چهره متفاوت است و یک چهره منحصر به فرد را دارد. الا با کمک دوربین خود، چهره اشخاص را شناسایی می‌کند و به تمام سوالات افراد پاسخ می‌دهد. شما می‌توانید گزارش جرم و تخلف را به او بدهید و آن را ثبت کنید. با این روش در زمان شما صرفه جویی شده و به تمام سوالات شما پاسخ داده می‌شود. بعضی از افراد ممکن است نتوانند مستقیما با پلیس صحبت کنند در این شرایط پلیس مصنوعی هوشمند به کمک آنها می آید. اما سایر کیوسک‌های پلیس در اکثر نقاط شهر وجود دارند. این کیوسک‌ها به مردم امکان تماس اضطراری به پلیس را می‌دهد و به سوالات مردم پاسخ می‌دهد.

پلیس برای راه اندازی چنین هوش مصنوعی بودجه 685 هزار دلاری را در اختیار دارد تا بتواند تحقیق و توسعه در این بخش را گسترش دهد. تاکنون الا 25 درصد جرایم را ثبت کرده و پلیس امیدوار است با توسعه و پیشرفت هوش مصنوعی بتواند درصد بیشتری از جرایم را گزارش دهد.
همچنین پلیس نیوزلند یک اپ را برای گوشی های هوشمند طراحی کرده است تا مردم بتوانند به راحتی با پلیس ارتباط داشته باشند.

شما آینده استفاده از هوش مصنوعی و تعامل آن با انسان‌ها را چگونه می‌بینید؟

مریم اصغری، آریا صبوری

تبلیغات هوشمند
درباره تکانه

مجله علم و فناوری تکانه یک مجله با رویکرد علمی و ترویجی است. این مجله هدف خود را ترویج دانش در میان عموم علاقمندان به علم و فناوری می‌داند و تلاش می‌کند با یاری جمعی از روزنامه‌نگاران علم با سابقه کشور به عنوان همکاران تحریریه خود، بتواند علاقمندان به جهان علم را با کمک علوم و فناوری‌های نوین و به روشی جذاب از آخرین رویدادها و دستاوردهای دنیای علم آگاه سازد. دوره‌های آموزشی، رویدادهای علمی و ترویجی، نشست‌های تخصصی در علومی مانند رباتیک، مکاترونیک، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، علوم شهروندی و… از سرفصلهای اصلی فعالیت‌های مجله تکانه است.

اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *