انبارداری آینده به روش ربات ها
انبارداری آینده به روش ربات ها
اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

انبار کارخانه‌های بزرگ پر از کالا و محصولات است. تا جایی‌که دسته‌بندی، مدیریت و حمل و نقل آن‌ها برای نیروی انسانی بسیار دشوار است. با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، برای حفظ سلامت انسان ها و افزایش سرعت جا‌به‌جایی و حمل نقل، می‌توان از ربات‌ها کمک گرفت. امروز در زنگ #رباتیک #تکانه به معرفی جدیدترین محصول ربات‌های انبار‌دار اشاره می‌کنیم.

شرکتBoston Dynamics  و OTTO Motors توانستند سیستمی مبتنی بر همکاری ربات‌ها را به نمایش بگذارند که این خبرخوبی برای آینده جذاب انبارداری رباتیکی است.

در فیلمی که در پست بعدی قرار دادیم، #ربات Handle ساخته شرکت Boston Dynamics را می‌ببینید که جعبه‌ها را برداشته و روی ربات متحرک شرکت OTTO Motors  به نام ARMs قرار می‌دهد.

ربات  Handle از سیستم دیداری برای پیدا کردن موقعیت جعبه‌ها استفاده می‌کند. این سیستم دیداری و پردازش تصویر که Pick نام دارد، توسط شرکت Boston Dynamics طراحی شده است. این سیستم می‌تواند تصویرهای با کیفیت بالا دو بعدی و سه بعدی ایجاد کند تا محیط وسیع انبار را به خوبی زیر نظر داشته باشد.

پیشتر Handle در سال ۲۰۱۷ معرفی شد. در آن سال این ربات دارای دو بازوی رباتیکی بود اما اکنون در جدیدترین تغییرات، یک بازوی رباتیکی دارد که ارتفاع آن می‌تواند به ۳ متر برسد و دارای یک گیرنده مکشی است که حداکثر تا ۱۵ کیلوگرم قدرت بلند کردن اجسام را دارد.

شرکت Boston Dynamics و OTTO Motors پیش‌بینی می‌کنند که سال آینده با همکاری این دو مدل ربات از آنها برای کارهای انبارداری، مدیریت جابه‌جایی و حمل و نقل ودسته بندی محصولات استفاده کنند و به عنوان یک محصول آن را به بازار ارایه دهند.

✍ آریا صبوری، مریم اصغری

تبلیغات هوشمند
درباره تکانه

مجله علم و فناوری تکانه یک مجله با رویکرد علمی و ترویجی است. این مجله هدف خود را ترویج دانش در میان عموم علاقمندان به علم و فناوری می‌داند و تلاش می‌کند با یاری جمعی از روزنامه‌نگاران علم با سابقه کشور به عنوان همکاران تحریریه خود، بتواند علاقمندان به جهان علم را با کمک علوم و فناوری‌های نوین و به روشی جذاب از آخرین رویدادها و دستاوردهای دنیای علم آگاه سازد. دوره‌های آموزشی، رویدادهای علمی و ترویجی، نشست‌های تخصصی در علومی مانند رباتیک، مکاترونیک، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، علوم شهروندی و… از سرفصلهای اصلی فعالیت‌های مجله تکانه است.

اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *